Co to jest hosting i jaki wybrać?

Własna strona internetowa jest niezwykle pomocna, dlatego też wiele osób decyduje się na jej założenie. Jednak należy zaznaczyć, że aby móc założyć własną witrynę internetową, jesteśmy zmuszeni do skorzystania z usług hostingowych. Zatem warto najpierw sprawdzić co to jest hosting i jaki będzie dla nas odpowiedni.

Hosting co to jest?

Hosting służy do umieszczania wszelkich plików strony internetowej na odpowiednim serwerze. Serwer ten jest przez cały czas podłączony do internetu, dlatego też witryna www zawsze działa prawidłowo i jest dostępna dla internautów przez całą dobę. Jest to, prościej mówiąc, udostępnianie odpowiedniej wielkości miejsca na filmy czy zdjęcia na serwerze, który jest non stop podłączony do Internetu. Oczywiście większość hostingów jest płatnych. Ich ceny są naprawdę zróżnicowane, jednak wahają się od kilkudziesięciu do nawet dwóch tysięcy złotych rocznie. Wszystko zależy tak naprawdę od oferty firmy, od jakiej planujemy zakupić hosting. Pamiętajmy, że im tańszy hosting, tym strona internetowa może chodzić wolniej lub może się nawet zacinać. Dlatego tak ważna jest jakość hostingu. Zdarzają się również przypadki, w których to firmy oferują darmowe hostingi, jednak to rozwiązanie jest niepolecane przez specjalistów. Zatem jak wybrać dobry hosting?

co to jest hosting

Jaki hosting wybrać?

Zapewne stając przed wyborem hostingu do naszej strony, większość osób zainteresowałaby się kupnem tanich hostingów. Niektórzy zapewne wybraliby darmowe hostingi, które oferowane są przez liczne firmy. Takim rozwiązaniom mówimy zdecydowane NIE! Na tego typu rzeczach nie należy oszczędzać. Najtańsze bądź nawet darmowe hostingi spowodują, że strona internetowa będzie fatalnie funkcjonować, co sprawi, że klienci będą zniechęceni i przestaną z niej korzystać. Optymalną ceną roczną za hosting jest cena od 100 do 600 złotych. Te hostingi powinny prawidłowo spełniać swoje zadanie.

Chcesz stworzyć własną stronę internetową? Niezbędne będzie zainwestowanie pieniędzy w hosting, który pomoże w prawidłowym funkcjonowaniu Twojej witryny.