Zakupy z wirtualnym koszykiem wybiera coraz więcej ludzi. Właściwie nie ma się czemu dziwić – jest to całkiem wygodne i przyjemne. I w internecie można kupić już właściwie wszystko – chodzenie więc i szukanie po stacjonarnych sklepach wydaje się przeżytkiem i stratą czasu. Dlatego wiele firm przenosi swoją sprzedaż do sieci.

Jak założyć sklep internetowy?

Jeśli posiadamy już sklep stacjonarny, to właściwie nie potrzeba wiele, aby zacząć również sprzedawać w internecie. Pozostaje wtedy tylko kwestia, jak otworzyć sklep internetowy? Trzeba będzie zdecydować, czy staramy się o własną domenę i stronę, czy może umieszczamy nasz sklep w wirtualnej chmurze. Ta druga opcja jest dość prostym i tanim pomysłem. Istnieje kilka gotowych platform e-commerce. Wybieramy wśród gotowych szablonów, uzupełniamy podstawowe informacje o firmie i sklepie, wystawiamy produkty i sprzedajmy. Sklep internetowy jak zacząć, gdy nie mamy jeszcze pomysłu, co sprzedawać?

jak otworzyć sklep internetowy

Najważniejsze są produkty

Kwestia, co sprzedawać w internecie, jest chyba jedną z najważniejszych, choć podobno dobra reklama może zdziałać cuda. Istnieje też przekonanie, że wszystko jest dobre, jeśli tylko się sprzedaje. Najlepiej jednak trafiają ci, którzy wychodzą z wyjątkowym produktem. A jeśli jest to jeszcze połączone z pasją, to podobno sukces murowany. Jak widać, nie obejdzie się więc bez dobrego biznes planu. Zanim więc będziemy rozważać, jak założyć sklep internetowy, pomyślmy nad dobrym produktem i potencjalnymi odbiorcami, czyli naszymi klientami.

Ile kosztuje strona internetowa?

Założenie swojego sklepu w chmurze ma swoje niewątpliwe zalety, ale również wady. Jedną z nich jest już sama nazwa, gdzie w adresie oprócz nazwy firmy widnieje także nazwa platformy. Dlatego wiele firm decyduje się na własną stronę internetową oraz domenę. Ile kosztuje strona internetowa? Utrzymanie takiej strony nie jest wcale drogie, ale część pieniędzy na pewno pochłonie zatrudnienie specjalistów, którzy przygotują nam nasz sklep od strony technicznej. No chyba, że umiemy to zrobić sami.